Talent Friendly Company – znak jakości

List do Rodziców

Drodzy Rodzice,

Szkoła St. Patrick’s otrzymała znak jakości Talent Friendly Company. TFC to znak, który jest przyznawany organizacjom edukacyjnym, w których dbałość o rozwój nauczycieli i doskonalenie zaplecza organizacyjnego szkoły są ważnymi wartościami. Od 20 lat szkolę nauczycieli w edukacji prywatnej, przez lata pracy opracowałam system zarządzania szkołą oparty z jednej strony o mocne strony i zdolności nauczyciela, z drugiej o zdefiniowane, transparentne kryteria jego oceny. Dzięki temu, nauczyciel ma przestrzeń do rozwoju, jest wspierany i ma możliwość czerpania satysfakcji ze swojej pracy. Dzisiaj integruję pod znakiem jakości 'Talent Friendly Company’ te szkoły, które chcą realizować z nami wartości takie jak rozwój, nauczanie oparte na talentach i mocnych stronach, zindywidualizowana ocena wyników pracy.

Ludzie w szkole są najważniejsi. Nauczyciel, który jest doceniony, ma dostęp do wiedzy szkoleniowej oraz wsparcie ze strony właściciela, jest zaangażowany i dzieli się nie tylko wiedzą, ale i pozytywnymi emocjami. Dzięki temu wiem, że w szkole, w której uczą się Wasze dzieci, ważne są relacje i dzielenie się wiedzą, nie tylko z uczniami, lecz również w gronie nauczycielskim. Praca nad organizacją wymaga czasu, tak jak rodzina potrzebuje zaangażowania każdego z jej członków. Szkoła, którą wybraliście, podjęła wysiłek bycia środowiskiem pracy, w którym każdy jest ważny i odpowiedzialny za miejsce, w którym pracuje i się rozwija.

Edukacja to nie tylko sposób na ścieżkę zawodową, to sposób na życie. Dzisiaj, gdy tak pędzimy i mamy mało czasu dla siebie, a technologie zastępują rozmowę, nasze potrzeby relacji, komunikacji, obecności drugiej osoby są jeszcze większe. Dlatego też, współpracują z nami te szkoły, dla których są ważne relacje z nauczycielami, uczniami i rodzicami, bo to dzięki nimi potrafimy przekazywać wiedzę i czerpać radość z jej efektów.

Życzę wielu radości z obecności w szkole St. Patrick’s przez kolejny rok. Ufam, że budujemy środowisko, w którym dzieci ucząc się języka obcego, uczą się także relacji, współpracy i czerpią z nich radość.

Pozdrawiam serdecznie,

Dr Joanna Femiak

psycholog, filozof, Dyrektor Personnel Training Institute,

Twórca Talent Friendly Company ®